fbpx

Aktuality

V Česku se nedá skoro nic postavit. Moc potřebujeme nový stavební zákon, říká šéf Hospodářské komory

Hospodářská komora se distancovala od současné podoby novely stavebního zákona. Původně ji přitom prosazovala a její zaměstnanci na ní dlouho pracovali. Kde se stala chyba? „Připravovali jsme něco, co prošlo jako věcný záměr vládou, ale paragrafové znění se od toho záměru značně lišilo,“ vysvětluje její prezident Vladimír Dlouhý.

Celý článek »

Videorozhovor pro XTV.cz

„Cesta na Taiwan? My Češi jsme pitomci, utrpíme jizvy. Podnikatelé dostali méně než 100 miliard. Na zadlužení si nesmíme zvykat,“ říká v rozhovoru Vladimír Dlouhý.

Celý článek »

Na ekonomiku už bych začal být přísnější, vyšší zadlužení už nepodporuji, říká šéf Hospodářské komory Dlouhý (rozhovor pro iHned.cz)

Od začátku krize způsobené pandemií koronaviru tlačil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na vládu, aby na pomoc podnikatelům uvolnila stovky miliard korun. Zdůrazňoval, že není potřeba brát velké ohledy na rostoucí zadlužení, protože Česko je jednou z nejméně zadlužených ekonomik v Evropské unii.

Celý článek »

Krizi už vidíme. Vládní programy na záchranu ekonomiky nestačí, říká Vladimír Dlouhý (rozhovor pro Info.cz)

Projevy ekonomické krize už v Česku jasně vidíme. O tom, jak bude hluboká, ale budeme více vědět až na podzim, domnívá se prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Nejdůležitější je teď podle něj dostat likviditu do ekonomiky. „Otevřeně si ale řekněme, že se tak nestane skrze programy Covid, Antivirus nebo Pětadvacítku,“ upozorňuje Dlouhý v rozhovoru s šéfredaktorem INFO.CZ Michalem Půrem.

Celý článek »