fbpx

Aktuality

Česku státní bankrot nehrozí | TN.CZ

Jak Čechy zasáhne dramaticky rostoucí český státní dluh? Může být zpoplatněna lékařská péče, nebudou peníze na opravy silnic a dotknout se to může i důchodů. Ve čtvrtek v pořadu Naše Česko na TN Live vyzpovídal ekonom Lukáš Kovanda předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou a prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého.

Celý článek »

Nová klimatická politika EU je strašně ambiciózní, Česku hrozí relativní zchudnutí | Český rozhlas Plus

Evropská komise představila klimatický balíček Fit for 55, který zpřísňuje opatření pro boj s klimatickou změnou – do roku 2030 by emise měly klesnout o 55 procent oproti roku 1990. „Tenhle plán je prostě strašně ambiciózní. To neznamená, že bych se obecně stavěl proti politikám, které mají něco dělat s klimatickou změnou,“ deklaruje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Celý článek »

Politického divadla už bylo dost | Pražský deník

Paní ministryně Maláčová nedávno napochodovala do továrny na výrobu holítek s komandem třiceti inspektorů a dalšími
dvaceti ozbrojenými policisty, celníky a s kandidátem ČSSD Matějem Stropnickým. Je to asi tak stejné, jako kdyby ministr
zdravotnictví nakráčel uprostřed zákroku do operačního sálu v nemocnici.

Celý článek »

Na klima s rozumem | MF DNES

Evropská komise představila nesmírně ambiciózní zelený balík opatření proti klimatickým změnám. Nezpochybňuji nutnost něco dělat, ale nerealistické cíle a potenciální nespravedlnost.

Celý článek »