fbpx

Aktuality

Na klima s rozumem | Reflex

Významná část voličů na západ od nás považuje boj s klimatickou změnou za nejdůležitější úkol dneška a politici se podle toho chovají. LÁKAJÍ NÁS NA CESTU K LEPŠÍM ZÍTŘKŮM zjednodušujícími sliby nových příležitostí.
JOE BIDEN nás ujistil, že „zachráněním planety vytvoříme milióny pracovních příležitostí“ a podle Ursuly von der Leyenové je „Green Deal naše růstová strategie“. Opravdu?

Celý článek »

Ceny energií | Máte slovo

Astronomický růst cen energií. Těžké téma ve včerejším Máte slovo, ale zároveň téma bytostně důležité pro každého z nás.

Mluvili jsme o českém trhu s energiemi, úrovní a možnostmi regulace a role Energetický regulační úřad. Ale také samozřejmě o „importovaných“ aspektech výše ceny za energie.

Celý článek »

Rostoucí ceny energií | Interview ČT24

Velmi drahé energie, nekončící zdražování pohonných hmot, málo součástek do aut, sílící covidová nákaza, to je dnešní realita. A konce zatím nelze dohlédnout. Jak bude reagovat česká ekonomika? Máme počítat s velkým zdražením vlastně všeho? Je pomoc státu s cenami energií k něčemu? A vzali jsme si klimatickou změnou porci, kterou dokážeme zvládnout? Hostem Interview ČT24 je prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

Celý článek »