fbpx

Aktuality

Se změnou klimatu musíme něco dělat. Nerealistický „hurá styl“ se ale může vymstít | ČRo Plus

Návrh Evropské komise (EK) zařadit jádro a zemní plyn mezi čisté zdroje energie vyvolal kritiku ze všech stran. Podle jedněch tyto zdroje nelze vůbec považovat za ekologické, podle druhých s sebou návrh nese příliš mnoho podmínek. „Pokud se rozhodneme, že jaderná energetika je budoucnost české energetiky, a já se domnívám, že ano, pak se nesmíme bát jít dál s přípravou dostavby Dukovan za každou cenu,“ míní prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Celý článek »

Na klima s rozumem | Reflex

Významná část voličů na západ od nás považuje boj s klimatickou změnou za nejdůležitější úkol dneška a politici se podle toho chovají. LÁKAJÍ NÁS NA CESTU K LEPŠÍM ZÍTŘKŮM zjednodušujícími sliby nových příležitostí.
JOE BIDEN nás ujistil, že „zachráněním planety vytvoříme milióny pracovních příležitostí“ a podle Ursuly von der Leyenové je „Green Deal naše růstová strategie“. Opravdu?

Celý článek »

Ceny energií | Máte slovo

Astronomický růst cen energií. Těžké téma ve včerejším Máte slovo, ale zároveň téma bytostně důležité pro každého z nás.

Mluvili jsme o českém trhu s energiemi, úrovní a možnostmi regulace a role Energetický regulační úřad. Ale také samozřejmě o „importovaných“ aspektech výše ceny za energie.

Celý článek »