fbpx

Aktuality

Růst platů ve veřejném sektoru | Interview ČT24

Pokud se máme bavit o nějakém zvyšování platů ve veřejném sektoru, tak říkám jasně, že by to mělo být maximálně právě o tu zmíněnou inflaci. Cokoliv jiného je prostě špatně a debata, které se kolem toho v posledních dnech strhla, sklouzla vysloveně populistickým předvolebním směrem, a to se nám jako Hospodářské komoře velmi nelíbí.

Celý článek »

Česku státní bankrot nehrozí | TN.CZ

Jak Čechy zasáhne dramaticky rostoucí český státní dluh? Může být zpoplatněna lékařská péče, nebudou peníze na opravy silnic a dotknout se to může i důchodů. Ve čtvrtek v pořadu Naše Česko na TN Live vyzpovídal ekonom Lukáš Kovanda předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou a prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého.

Celý článek »

Nová klimatická politika EU je strašně ambiciózní, Česku hrozí relativní zchudnutí | Český rozhlas Plus

Evropská komise představila klimatický balíček Fit for 55, který zpřísňuje opatření pro boj s klimatickou změnou – do roku 2030 by emise měly klesnout o 55 procent oproti roku 1990. „Tenhle plán je prostě strašně ambiciózní. To neznamená, že bych se obecně stavěl proti politikám, které mají něco dělat s klimatickou změnou,“ deklaruje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Celý článek »