fbpx

Aktuality

Hrozí nám stagflace | SeznamZprávy.cz

Prezident Hospodářské komory a jeden z kandidátů na guvernéra ČNB Vladimír Dlouhý říká, že bychom se mohli na několik let smířit s vyšší inflací. Vláda by zároveň měla více investovat, aby se Česko vyhnulo stagflaci.

Celý článek »

Firmy zvýší platy až o 10 procent, úředníkům bych nepřidal |SeznamZprávy

Česko má od čtvrtka nejvyšší úrokovou sazbu za více než dvacet let. Česká národní banka (ČNB) sáhla po pátém nadstandardním zvýšení a úroky navýšila na 5 procent, tedy nejvíce od roku 2001. Na vině je sílící inflace, která v únoru vystoupala na dvouciferné hodnoty a podle odborníků by v březnu mohla atakovat i 15% hranici.

Jak rostoucí inflace zasáhne české občany a firmy a kde všude se bude zdražovat? A kde česká ekonomika nejvíce oslabí?

Celý článek »

Zaměstnanci budou chtít vyšší mzdy, to si firmy uvědomují | ČRo1 Radiožurnál

Postupuje Česká národní banka účinně v boji se zvyšující se inflací? Jaký dopad budou mít protiruské sankce na českou ekonomiku a jak se promítnou do rozpočtů domácností? Měla by vláda pomoci lidem a podnikům schválením mimořádných plošných podpor? Hostem moderátora Tomáše Pancíře byl ekonom Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR.

Celý článek »

Už ne dělníci. Z Ukrajiny se sem nově pohrnou inženýři i doktoři | Lidové noviny

Z Ruska prchá jedna velká zahraniční firma za druhou. „Přišly by o klienty v celém západním světě, v Evropě, ve Spojených státech i jinde, protože by si kvůli Rusku zkazily image. Ale čím delší a rozmazanější konflikt bude, tím menší bude odpor a protiruská naladěnost.
Budou se stále více hledat cesty, jak se s Ruskem politicky i ekonomicky dohodnout,“ říká v rozhovoru pro LN Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR a bývalý vicepremiér a ministr průmyslu a hospodářství.

Celý článek »