fbpx

Aktuality

Energetická burza už není trhem. Na zastropování cen není nic špatného | ČRo Plus

Vláda Petra Fialy (ODS) ustála první hlasování sněmovny o vyslovení nedůvěry a čelila první velké demonstraci, kde lidé mimo jiné vyjádřili obavy z růstu cen energií. „To, co jsme zažili v sobotu a co se může ještě opakovat, je vidět i v ostatních zemích. Sociálně-politické důsledky jsou a bohužel ještě budou tvrdé,“ konstatuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Celý článek »

Pětina firem může kvůli plynu úplně skončit | MF DNES

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý v rozhovoru pro MF DNES upozornil, že odboráři budou s určitostí tlačit na růst mezd. V takovém případě se ale podle něj do kritické situace dostane ještě více firem než jen kvůli energetické krizi. „Toto je nutné, aby si odboráři uvědomili,“ apeluje Dlouhý, který také zmínil, že podniky by od vlády ocenily více informací ohledně pomoci s drahými energiemi.

Celý článek »

Firmy čeká běh údolím smrti | Lidové noviny

Drahé energie, tlak na zvyšování platů a k tomu válka na Ukrajině, protiruské sankce, obří inflace a vysoká úroková sazba – tedy drahé peníze. Není divu, že podnikatelé právě zažívají krušné časy. Jak naznačuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, stát se do pomoci nehrne. A na podzim může být hůř.

Celý článek »